Gastronomia w Nidzicy oferuje różnorodność smaków i doświadczeń kulinarnych, łącząc lokalne tradycje kuchni warmińsko-mazurskiej z nowoczesnymi trendami. Można tu znaleźć zarówno przytulne kawiarnie, jak i restauracje serwujące dania kuchni polskiej i międzynarodowej, co sprawia, że Nidzica jest atrakcyjnym miejscem dla smakoszy i poszukiwaczy kulinarnych doznań.

restauracje nidzica

Pod Gołębiem. Karczma

Gdzie zjeść Nidzica (podawanie jedzenia – zdjęcie podglądowe)

Adres: Sienkiewicza 10, 13-100 Nidzica

Dostępne opcje: Dostępny ogródek · Ma kominek · Oferuje dania wegetariańskie

Losowe opinie w Google Maps:

Sala bardzo duża, sympatyczny wystrój wnętrza. W środku brakuje wentylacji, czy choć otwartego okna- dominuje zapach smażonego oleju. Nieco przydługawy czas oczekiwania na jedzenie (niemniej czas uzasadniony bo widać, że wszystko jest robione na bieżąco, takie domowe) Zamówiliśmy okonki z plackami ziemniaczanymi, pstrąga i sielawę- wszystko świeże, chrupiące, smaczne. Chlodnik też bardzo dobry. Pierś z kurczaka z nutą orientalną dziwna, smaki nie do końca pasują do siebie. Generalnie oceniam całość na 4+ Na pewno warto wpaść na rybę

Pierwsze wrażenie z zewnątrz i w pierwszej sali bardzo dobre, druga sala ogromna, więc myślę że do innego przeznaczenia niż codzienna obsługa. Mam tu na myśli różne, na dużą ilość osób uroczystości. Znaleźliśmy się właśnie w tej sali, ponieważ pierwsza była cała zajęta, co też wpłynęło pozytywnie na moje wrażenie. Menu dosyć różnorodne, można wcześniej zobaczyć na stronie. Natomiast całą dobrą robotę zrobiła obsługująca nas dziewczyna Magda, bezpośrednia, w tym dobrym słowa znaczeniu, uśmiechnięta, sympatyczna, cała emanowała pozytywną energią, do tego znała menu i świetnie doradziła. Do obiadu poprosiłam o drinka i chyba poraz pierwszy czułam smak alkoholu, taki jakbym sama sobie zrobiła. Jeśli chodzi o jedzenie, mąż zamówił golonkę i flaki które ocenił na 4, porcja zdecydowanie odpowiednia, ja bitki wołowe, które oceniam na 5, bardzo mięciutkie i jak dla mnie solidna porcja.

Restauracja Biała

dekoracja jedzenia
Restauracje Nidzica (naleśniki – zdjęcie podglądowe)

Adres: Juliusza Słowackiego 7, 13-100 Nidzica

Dostępne opcje: Dostępny ogródek · Ma kominek · Oferuje doskonałe drinki

Restauracja ORDO na Zamku w Nidzicy

dekoracja jedzenia
Restauracje Nidzica (podawanie jedzenia – zdjęcie podglądowe)

Adres: Zamkowa 2, 13-100 Nidzica

Restauracja „Ordo” w Nidzickim Zamku to miejsce, które doskonale łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Zlokalizowana w historycznych murach XIV-wiecznej warowni, restauracja musiała sprostać wielu wymaganiom konserwatorskim. W związku z tym zdecydowano się na współpracę z renomowanym projektantem i doktorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Łukaszem Nawrotem, który zajmował się aranżacją wnętrz.