Hajnówka, położona u bram malowniczej Puszczy Białowieskiej, oferuje wyjątkowe doświadczenia kulinarne, które harmonijnie łączą tradycję z nowoczesnością. Restauracje w Hajnówce to nie tylko miejsca, w których można skosztować lokalnych specjałów, ale także przestrzenie, gdzie odkrywa się wpływy różnych kultur kulinarnych.

Babushka Bistro Hajnówka

zdjecie z jedzenia
Restauracje w Hajnówce (foto podglądowe)

Adres: 3 Maja 59K, 17-200 Hajnówka

Podczas wizyty w Hajnówce, znanej jako „Brama do Puszczy Białowieskiej” ze względu na swoje położenie, warto odwiedzić „Babushka Bistro”, co stanowi wstęp do kulinarnego odkrywania tego regionu. To miejsce przenosi nas do serca Podlasia, oferując smaczne dania przygotowywane w domowy sposób.

Zajazd i Restauracja „Wrota Lasu”

zdjecie z jedzenia
Restauracje w Hajnówce (foto podglądowe)

Adres: Marszałka Józefa Piłsudskiego 14

W skład kompleksu wlicza się również Restaurację, gdzie goście mają okazję rozkoszować się autentycznymi smakami lokalnych dań, takich jak karkówka w sosie kurkowym, kartacze, pierogi, smalec „pod chlebem” czy tradycyjny strudel jabłkowy.

Restauracja Leśny Dworek

zdjecie z jedzenia
Gdzie zjeść w Hajnówce (foto podglądowe)

Adres:  3 Maja 42

Restauracja usytuowana jest w samym sercu Hajnówki, znajdując się w podziemiach obszernego budynku, który pełni funkcję siedziby Muzeum Białoruskiego. Składa się z jednej przytulnej sali wyposażonej w 6 stolików oraz przestronnego ogródka na zewnątrz. Charakterystycznym elementem wystroju lokalu jest wykorzystanie drewna w maksymalnym stopniu, na przykład stoliki oddzielane są od siebie drewnianymi barierkami wykonanymi z konarów drzew.

Smaki Podlasia

zdjecie z jedzenia
Gdzie zjeść w Hajnówce (foto podglądowe)

Adres: Księdza Ignacego Wierobieja 21

Dania czerpią inspirację z kuchni podlaskiej i są przygotowywane ręcznie z najświeższych, wysokiej jakości składników. Menu obejmuje: Babka ziemniaczana, placki drwala, kartacze, pierogi ruskie, pierogi z mięsem i inne.

Niezapominajka

zdjecie z jedzenia
(foto podglądowe)

Adres: 3 Maja 44, 17-200 Hajnówka

Daj się oczarować i rozkoszuj się autentyczną polską kuchnią.

Restauracja Mozaika

zdjecie z jedzenia
(foto podglądowe)

Adres: Muzeum białoruskie od tyłu, 3 Maja 42

W restauracji poznać możesz mozaikę aromatów kresowej kuchni, przenosząc się w świat utraconych zapachów i smaków, które zapisały się w pamięci pokoleń. Przy smakowaniu dań, używamy receptur wywodzących się z historycznych ksiąg kulinarnych, przy zachowaniu nowoczesnej formy.