Bukowina Tatrzańska, położona w sercu Tatr, słynie nie tylko z malowniczych krajobrazów i tradycyjnej góralskiej kultury, ale także z różnorodnych i smacznych restauracji. Wiele z nich oferuje dania regionalne, przygotowywane według starych, sprawdzonych receptur. Poniżej znajduje się lista restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej, które warto odwiedzić.

Restauracja Schronisko Bukowina

talerz z jedzeniem
Ranking Restauracje Bukowina Tatrzańska (talerz z jedzeniem zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 94

Restauracja Schronisko Bukowina oferuje autentyczne dania kuchni regionalnej w przytulnym, góralskim wnętrzu. Goście mogą cieszyć się tradycyjnymi potrawami przygotowywanymi według starych przepisów, w atmosferze przypominającej dawne schroniska górskie.

Karczma Giewont

talerz z jedzeniem
Ranking Restauracje Bukowina Tatrzańska (talerz z jedzeniem zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 73

Karczma Giewont to miejsce, gdzie można skosztować lokalnych specjałów podawanych w tradycyjnej karczmie góralskiej. Wnętrze ozdobione drewnem i regionalnymi dekoracjami tworzy niepowtarzalny klimat, idealny do degustacji góralskich przysmaków.

Karczma Pod Stancyjom

talerz z jedzeniem
TOP Restauracje Bukowina Tatrzańska (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 190

Karczma Pod Stancyjom serwuje tradycyjne potrawy kuchni polskiej i regionalnej. Lokal zachwyca autentycznym góralskim wystrojem, który przyciąga zarówno miejscowych, jak i turystów. Atmosfera jest ciepła i gościnna, a dania przyrządzane z lokalnych składników.

Karcma U Wróbla

talerz z jedzeniem
Gdzie zjeść w Bukowinie Tatrzańskiej (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 202

Karcma U Wróbla to rodzinny lokal oferujący szeroki wybór dań kuchni góralskiej. Menu zawiera m.in. oscypki, kwaśnicę i różnorodne dania mięsne. Przytulne wnętrze i życzliwa obsługa tworzą domową atmosferę, w której każdy gość poczuje się mile widziany.

Karczma U Leśnego

talerz z jedzeniem
Gdzie zjeść w Szklarskiej Porębie (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 170

Karczma U Leśnego zaprasza na regionalne specjały w sercu Bukowiny Tatrzańskiej. Drewniane wnętrza i tradycyjny wystrój oddają klimat góralskiej kultury. Menu oferuje szeroki wybór potraw, w tym dania z dziczyzny, które cieszą się dużą popularnością.

Restauracja Regionalna SKALNICA Karczma

talerz z jedzeniem
Top restauracji (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 174

Restauracja Regionalna SKALNICA Karczma specjalizuje się w kuchni regionalnej, podając tradycyjne dania w nowoczesnej interpretacji. Lokal charakteryzuje się eleganckim, ale zarazem przytulnym wystrojem, który doskonale komponuje się z serwowanymi potrawami.

Restauracja WIDOK

talerz z jedzneniem
Katalog restauracji (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Wierch Buńdowy 11

Restauracja WIDOK oferuje nie tylko pyszne dania, ale także niesamowite widoki na Tatry. Menu składa się z potraw kuchni polskiej i regionalnej, przygotowywanych z najwyższej jakości składników. Eleganckie wnętrze i panorama gór czynią to miejsce wyjątkowym.

Gospoda u Michałków

talerz z jedzeniem
Szklarska Poręba (talerz z potrawą zdjęcie podglądowe)

Adres: Tadeusza Kościuszki 137

Gospoda u Michałków to miejsce, gdzie można zasmakować prawdziwej kuchni góralskiej. Drewniany wystrój, regionalne ozdoby i ciepła atmosfera przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów. W menu znajdują się tradycyjne dania przygotowywane według rodzinnych receptur.

Kawiarnia Góralska i Restauracja Bukowina

Adres: Sportowa 15

Kawiarnia Góralska i Restauracja Bukowina to lokal łączący w sobie kawiarnię i restaurację, oferujący szeroki wybór dań i deserów. Przytulne wnętrze i regionalne akcenty tworzą miłą atmosferę, idealną na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Kiełbacha i Korale

Adres: Tadeusza Kościuszki 100

Kiełbacha i Korale to restauracja serwująca autentyczne dania kuchni polskiej i regionalnej. Specjalnością lokalu są różnorodne kiełbasy i wędliny, które można skosztować w tradycyjnym góralskim wnętrzu. Przyjazna atmosfera i wyśmienite jedzenie przyciągają wielu gości.