Białystok, stolica Podlasia, zachwyca nie tylko swoim bogatym dziedzictwem kulturowym i architektonicznym, ale również rozwijającą się sceną gastronomiczną. Restauracje w Białymstoku to prawdziwa uczta dla zmysłów, oferująca szeroki wybór kulinarnych doświadczeń, od tradycyjnych polskich potraw, przez kuchnie regionalne, aż po nowoczesne interpretacje międzynarodowej kuchni. To miasto, w którym każdy smakosz znajdzie coś dla siebie, ciesząc się różnorodnością i jakością serwowanych potraw. Odkryj najlepsze lokale gastronomiczne.

Restauracja Babka

smazona ryba

W nowo otwartym punkcie przy ulicy Lipowej 2 znajdziesz aż trzy wersje tej potrawy. Oprócz tego, lokal ten oferuje bogaty wybór dań charakterystycznych dla kuchni litewskiej, ukraińskiej, białoruskiej, tatarskiej i żydowskiej – prawdziwy mozaik kulinarny reprezentujący kultury regionu. Z tego względu, o Babce można bez wahania mówić, że jest ona kulinarnym sercem Podlasia.

Adres: Lipowa 2

Sztuka Mięsa Restauracja

smazona ryba
Restauracje Białystok (smażona ryba zdjęcie podglądowe)

Wołowina to absolutna pasja naszego głównego kucharza, Macieja Tomaszewskiego. Dlatego w naszym lokalu dostępne są doskonałe, sezonowane steki, które pochodzą prosto z naszej własnej rzeźni, znanej jako Sztuka Mięsa Rzeźnik. Nasza karta dań obejmuje również pyszne hamburgery oraz różnorodne potrawy z wieprzowiny, drobiu, ryb i owoców morza.

Adres: Krakowska 11

Pawilon Towarzyski

talerz z jedzeniem
Restauracje Białystok (danie na talerzu zdjęcie podglądowe)

Pawilon Towarzyski, usytuowany przy ulicy Akademickiej 30, to miejsce o otwartym charakterze. Jego przeszklona fasada, z widokiem na malowniczy park Planty w Białymstoku, serdecznie zachęca do wejścia, zapewniając wnętrzu naturalne światło. Wnętrze, które zostało zaprojektowane z niezwykłą precyzją, ma nowoczesny wygląd, który harmonijnie łączy się z elementami o ciepłej kolorystyce. Dodatkowo, wnętrze wypełnione jest detalami nawiązującymi do designu lat 70-tych, doskonale oddając charakter epoki PRL-u.

Adres: Akademicka 30

Restauracja Multibrowar

Restauracje Białystok (danie na talerzu zdjęcie podglądowe)

MULTIBROWAR jest pionierskim multitapem na terenie północno-wschodniego regionu, powstałym w odpowiedzi na dynamiczny rozwój kultury piwnej w 2011 roku. Przez wiele lat nasza restauracja pozostaje wierna idei Piwowarskiego Podlasia, aktywnie wspierając lokalne wydarzenia związane z konkursem piwowarskim, a od zeszłego roku nawiązała partnerstwo z Podlaskim Konkursem Piw Domowych.

Adres: Icchoka Malmeda 8

Restauracja Lipcowy Ogród Białystok

talerz z jedzeniem
Restauracje w Białymstoku (danie na talerzu zdjęcie podglądowe)

W menu restauracyjnym oferowane są wyjątkowe przekąski, rozgrzewające zupy oraz doskonałe dania myśliwskie. Ponadto, zachęcamy do spróbowania sezonowych deserów przygotowanych z najwyższej jakości lokalnych składników.

Adres: 42 Pułku Piechoty 6

Restauracja Forma – Białystok

talerz z jedzeniem
Restauracje w Białymstoku (danie na talerzu zdjęcie podglądowe)

Restauracja Forma wyróżnia się specjalnością w kuchni polskiej, jednak w nowoczesnym ujęciu. Zachowuje temperament, jednocześnie wierna zasadom slow food. Jest uważana przez ekspertów kulinarnych za najlepszy lokal w Białymstoku, a w roku 2016 otrzymała prestiżowe wyróżnienie od przewodnika kulinarnego Gault&Millau.

Dla utrzymania doskonałej jakości potraw i obsługi, restauracja może polegać na doświadczonym szefie kuchni oraz profesjonalnym zespole kelnerów. Menu skupia się na daniach kuchni polskiej i europejskiej, przygotowywanych z użyciem świeżych, sezonowych produktów. Ponadto, restauracja oferuje szeroki wybór alkoholi pochodzących z różnych zakątków świata.

Adres: Odeska 1

Sioux Restauracja

talerz z jedzeniem
Restauracje w Białymstoku (danie na talerzu zdjęcie podglądowe)

Oferowana kuchnia: Pizza, Makarony, Sałatki, Zupy, Kuchnia meksykańska, Obiady, Kuchnia Amerykańska, Burgery, Kawa, Kurczak, Z Grilla, Steki

Adres: Rynek Kościuszki 32

Tokaj Restauracja Węgierska

Adres: Icchoka Malmeda 7

Restauracja Na Serio

Goście docenią klimatyczne i przytulne wnętrze, a podczas spożywania posiłków towarzyszyć będzie im relaksująca muzyka w tle, co pozwoli na odprężenie się po dniu pełnym stresu i obowiązków. Menu restauracji obejmuje szeroki wybór dań, w tym kuchni włoskiej, śródziemnomorskiej oraz różnorodne przyrządzone na różne sposoby steki, które cieszą się renomą. Dodatkowo proponujemy kieliszek jednego z wybornych win, aby uzupełnić smak doznań kulinarnych. To miejsce, gdzie można nie tylko skosztować pysznego obiadu, ale także nacieszyć się aromatem prawdziwej kawy.

Adres: Kombatantów 18A/1