Gastronomia w Augustowie jest mocno związana z lokalnymi specjałami Podlasia i kuchnią regionalną. Oferuje szeroki wybór świeżych ryb z lokalnych jezior, tradycyjnych pierogów, a także nowoczesnych dań inspirowanych kuchnią europejską. Restauracje i bary w Augustowie przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców, oferując przytulną atmosferę i smaczne posiłki.

restauracje augustow napis

Restauracja „Zajazd Wiwa”

dekoracja jedzenia
Restauracja w Augustowie (nakładanie jedzenia- zdjęcie podglądowe)

Adres: Wojska Polskiego 74

Telefon: 87 643 58 08

Wnętrze zajazdu zostało zaprojektowane w stylu amerykańskim, co sprawia, że to miejsce zapada w pamięć podróżnikom z najdalszych kontynentów. Ciepło kominka, stylowe drewno oraz unikalne tablice rejestracyjne tworzą niepowtarzalną atmosferę, która jest jedyna w swoim rodzaju.

Restauracja „Zajazd WIWA” jest znana ze znakomitej kuchni pełnej regionalnych dań oraz fachowej i miłej obsługi. Naszą specjalnością są dania kuchni regionalnej, takie jak pierogi, kartacze, placki ziemniaczane i inne swojskie specjały

Restauracja RÓŻA WIATRÓW

zdjecie jedzenia
Restauracja w Augustowie (zdjęcie z jedzenia- zdjęcie podglądowe)

Adres: Nadrzeczna 147

Losowe opinie z Google Maps:

Wpadliśmy do restauracji z nadzieją na kolację, jednak z uwagi na odbywające się wesele i głośnych gości, poprzestaliśmy na deserach lodowych, które były kiepskie, co przyznała sama obsługa ostrzegając, że są kupowane gotowe w hurtowni. Plus za szczerość oraz położenie – z tarasu roztacza się piękny widok na jezioro.

Świetna lokalizacja – stoliki na tarasie z widokiem na jezioro, na końcu drogi, z parkingiem bezpłatnym dla gości restauracji. Porcje w sam raz dla jednej osoby. Sandacz rewelacyjny! Wpadliśmy w drodze na małe co nieco i się nie zawiedliśmy.

Pensjonat Restauracja Żagielek

zdjecie jedzenia
Restauracja w Augustowie ( jedzenie- zdjęcie podglądowe)

Adres: 29 Listopada 7

Telefon: 512 413 915

Godziny otwarcia po sezonie wynoszą od 8:00 do 24:00, natomiast w sezonie restauracja czynna jest od 8:00 do ostatniego klienta . W okresie sezonowym gorąco polecane są tutaj dania regionalne, takie jak kartacze, kiszka ziemniaczana i wiele innych

Restauracja & Pub „KORONA” Augustów

zdjecie jedzenia
( jedzenie- zdjęcie podglądowe)

Adres: rynek Zygmunta Augusta 15/3

Telefon: 737 884 515

Szuflada Bistro&Rooms

zdjecie jedzenia
( jedzenie- zdjęcie podglądowe)

Adres: Księdza Skorupki 2C

Losowe opinie z Google Maps:

Pyszne jedzenie, rozsądne ceny, personel mówi doskonale po angielsku, angielskie menu, super!

Bardzo fajne i klimatyczne miejsce! Beza z rokietnikiem… wymiata. Dziś zamówiłam kartacze i były przepyszne!

Prosto Z Mostu Restauracja

dekoracja jedzenia
( jedzenie naleśniki – zdjęcie podglądowe)

Adres: Nadrzeczna 1

Telefon: 885 525 805

Smaki Podlasia

zdjecie jedzenia
(talerze z jedzeniem – zdjęcie podglądowe)

Adres: Mostowa 19

Telefon: 81 502 96 20

Restauracja Smaki Podlasia znajduje się w Augustowie. Zjecie tutaj dania kuchni Podlasia, które obejmują nie tylko potrawy z ziemniaków, ale także ryby i dania mięsne. Znajdziesz również różnorodne dania, takie jak placki po węgiersku, kopytka, kartacze, placki ziemniaczane, kiszki ziemniaczane, żeberka, golonki, babki ziemniaczane, bitki wołowe, zupy takie jak chłodnik po litewsku, pierogi czy też naleśniki z serem oraz stripsy z frytkami i keczupem.

Restauracja Albatros

zdjeciejedzenia
(stół z jedzeniem – zdjęcie podglądowe)

Adres: Mostowa 3

W Polsce trudno dziś znaleźć restaurację, której początki sięgają lat ’60. Restauracja Albatros, zlokalizowana przy ul. Mostowej 3 w Augustowie, jest jednym z niewielu lokali gastronomicznych, które mają tak długą historię i nieprzerwanie – tego samego właściciela.

22 lipca 1962 r. oficjalnie otwarto Restaurację Albatros. Przełomowym momentem w historii tego miejsca było lato 1965 roku, kiedy to lokal odwiedził Janusz Laskowski i swoją piosenką „Beata” rozsławił Albatrosa na całą Polskę.