Poznań, miasto o bogatej historii i silnych tradycjach kulinarnych, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla smakoszy poszukujących nowych doświadczeń. Wśród nich, japońska potrawa ramen zyskała szczególne uznanie, oferując mieszkańcom i gościom miasta możliwość odkrycia głębi azjatyckich smaków. Ramen, będący esencją japońskiej kuchni, to nie tylko połączenie bulionu, makaronu i dodatków, ale przede wszystkim filozofia, która przybliża japońską kulturę i tradycję kulinarną.

Ichiban Ramen Shop

jedzenie ramen
Ramen w Poznaniu (zdjęcie podglądowe)

Ichiban Ramen Shop w Poznaniu przy ul. Woźna 18 może oferować wybór dań kuchni japońskiej, w tym różnorodne rodzaje ramen, ale nie udało mi się uzyskać szczegółowych informacji na temat tej restauracji. Zachęcam do poszukiwania opinii i informacji na stronach z recenzjami lub bezpośredniego odwiedzenia restauracji, aby dowiedzieć się więcej o jej menu i atmosferze.

Woźna 18

Ramen Shop Poznań

jedzenie ramen
Ramen w Poznaniu (zdjęcie podglądowe)

Ramen Shop w Poznaniu przy ul. Bóżnicza 3 jest miejscem, które warto odwiedzić w poszukiwaniu doskonałego ramenu. Restauracja specjalizuje się w ramenie Tantanmen, będącym japońską wersją chińskiego dania dan dan. Podawany jest z esencjonalnym wywarem z ostrym chilli i sezamem, drobno siekaną wieprzowiną, zieloną częścią dymki oraz szpinakiem lub pak choi.

Bóżnicza 3

Yetztu Poznań Ramen Noodles

jedzenie ramen
Ramen w Poznaniu (zdjęcie podglądowe)

Krysiewicza 6

Ramen-Ya

Poznańska 1

Dim Sum & Ramen

Pleszewska 1

Tonari – tradycyjna restauracja japońska

jedzenie ramen
TOP Ramen (zdjęcie podglądowe)

Tonari w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 37, to wyjątkowa restauracja, która przenosi gości w świat japońskiej estetyki okresu Showa. Wnętrze zaprojektowane przez Studio Uzarowicz cechuje się ciemnym drewnem, matami tatami i typowymi tapetami, tworząc atmosferę autentycznej Japonii. Restauracja oferuje różne strefy, w tym klasyczne stoliki, bar, a także intymną przestrzeń na matami tatami, gdzie goście mogą w pełni cieszyć się spokojem miejsca​

Jackowskiego 37

Restauracja Nooks

jedzenie ramen
TOP Ramen (zdjęcie podglądowe)

Restauracja Nooks w Poznaniu przy ul. Poplińskich 1 cieszy się wysoką oceną 4.9 na podstawie 668 recenzji. Jest to miejsce, które warto odwiedzić, oferujące wysokiej jakości mięsa i świeże owoce morza

Poplińskich 1

curry-mary (CURRY&MORE)

Szamarzewskiego 14